Teraz czytasz
iOS 13 – Co o nim wiemy już teraz? Lista nowości i nadchodzących zmian

iOS 13 – Co o nim wiemy już teraz? Lista nowości i nadchodzących zmian

Dokładnie za 5 dni Apple pokaże nam na swojej konferencji WWDC nowy iOS 13. Czego możemy się po nim spodziewać i co tak naprawdę już wiemy?

Dark Mode

Z głównych zmian, które zobaczymy będzie to tryb Dark Mode. Tryb pozwoli na zmianę kolorystyki wszystkich systemowych aplikacji, jak i docka z ekranu startowego z jasnego w ciemny.

Marzipan

Projekt, który umożliwi developerom łatwe przeniesienie aplikacji iOS na ekrany urządzeń macOS. Dzięki temu zabiegowi komputery zyskają masę nowych aplikacji. Dodatkowo iPady mają zacząć umożliwiać łączność między komputerem jako dodatkowy ekran wraz z obsługą rysika co pozwoli m.in. grafikom uzyskać dotykowy ekran i dużo większy obszar do pracy.

Odświeżone aplikacje

Gruntowego odświeżenia mają doczekać się systemowe aplikacje takie jak „Zdrowie”, „Mail” czy „Przypomnienia”. Aplikacja zdrowie umożliwić ma sprawdzanie i zapisywanie cyklu menstruacyjnego.

Aplikacja przypomnienia ma zyskać całkowicie przeprojektowany układ i nową funkcjonalność. Na ekranie głównym pojawią się cztery kafelki, które pozwolą zarządzać odpowiednio przypomnieniami wyznaczonymi na dzisiaj, wszystkie czy oznaczone przez nas flagą.

Find My

Taką roboczą nazwę uzyskała aplikacja które finalnie połączyć ma dwie dobrze znane aplikacje „Find My Friends” oraz „Find My Phone” w jedną.

iMessage

Tutaj dokonała się mała „rewolucja”. Mówiąc rewolucja mam na myśli to ze sama aplikacja od lat nie doczekała się większych zmian. Teraz ma przypominać inne znane komunikatory i pozwolić każdemu użytkownikowi ustawić własny awatar oraz wyświetlaną nazwę, jak i zadecydować kto będzie mógł zobaczyć te informacje.

Zobacz też

Jest to o tyle ciekawa funkcja, że jeśli zadziała ona w integracji z książką kontaktową nie będziemy musieli przypisywać już innym zdjęć kontaktów i innych danych, bo będą one zaciągane automatycznie od swoich autorów.

Gest cofania wprowadzonego tekstu

Na ten moment, aby cofać wpisany tekst należy potrząsnąć urządzeniem. Teraz nowy gest pozwolić ma na łatwiejsze zarządzanie poprzez przytrzymanie trzech palców na ekranie klawiatury i odpowiednie przeciągniecie ich w lewo lub w prawo. W ledwo aby cofnąć a w prawo, aby ponowić.

Klawiatura Swype

Jedną z kolejnych zmian ma być możliwość ustawień systemowej klawiatury na wzór tych znanych z androida. Dzięki czemu będziemy mogli wprowadzać tekst bez odrywania palca od ekranu.

Jaka jest twoja reakcja?
Angry
0
Funny
0
Love
0
Sad
0
Surprised
0

© 2020 TechCrunch.pl. All Rights Reserved.

Przewiń do góry