Teraz czytasz
Disney + bez tajemnic. Znamy cennik, ofertę i datę premiery nowego konkurenta Netfliksa
Samsung POWERstick Jet™ – W akcji!
Samsung POWERstick Jet™ – Akcesoria
Recenzja Samsung Jet VS9000
Unboxing Samsung POWERstick Jet VS9000
Samsung Jet™️

Disney + bez tajemnic. Znamy cennik, ofertę i datę premiery nowego konkurenta Netfliksa

Disney wreszcie odkrył karty. Firma zdradziła, ile będzie kosztował serwis VOD o nazwie Disney Plus. Poznaliśmy też ofertę oraz datę premiery usługi, która rzuci rękawicę Netfliksowi.

Wiemy już praktycznie wszystko na temat nowej usługi VOD, która postara się zamieszać na rynku zdominowanym przez Netfliksa. Już jesienią konsumenci będą zachęcani do opłacania kolejnego abonamentu za serwis wideo na żądanie. Nie mówię tu jednak o zapowiedzianym niedawno Apple TV+, tylko o chyba jeszcze bardziej oczekiwanym Disney Plus (lub, jak wolą twórcy, Disney+).

Disney+ – data premiera i jaka cena?

Disney dzisiaj potwierdził najważniejsze szczegóły dotyczące usługi Disney+. Subskrybenci ze Stanów Zjednoczonych (aktualnie potwierdzony kraj) otrzymają dostęp do usługi 12 listopada. Cały katalog produkcji będzie dostępny za 7 dolarów na miesiąc (około 26,6 zł) lub 70 dolarów na rok (około 266 zł).

Disney+ – jak wygląda aplikacja i jakie otrzymamy funkcje?

Disney stawia na bardzo prostą aplikację, która w zasadzie przypomina propozycję największej konkurencji – Netflixa. Firma zaproponuje duże okienka, dzięki którym z łatwością będziemy przeglądać materiały. Otrzymamy możliwość oznaczania gwiazdką produkcji do zobaczenia, bez problemu skorzystamy z wyszukiwarki, czy też będziemy kontynuować oglądanie interesujących nas filmów oraz seriali. W aplikacji pojawią się także zakładki – Disney, Pixar, Marvel, Star Wars oraz National Geographic.

Aplikacja pozwoli pobierać materiały na dysk i Disney+ będzie dostępny na smartfonach, komputerach, smart TV oraz konsolach – na liście pojawia się PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Disney+ – jakie plany?

Disney+ zostanie uruchomione z ogromnym zestawem ciekawych produkcji, ale jednocześnie w pierwszym roku ukaże się ponad 25 oryginalnych seriali, 10 oryginalnych filmów oraz ponad 100 już wcześniej wydanych produkcji. Disney zamierza rozszerzać wszystkie najciekawsze światy i z tego powodu zobaczymy produkcje telewizyjne oraz kinowe z między innymi uniwersum Gwiezdnych wojen oraz Marvela. Należy zaznaczyć, że Disney zaoferuje także produkcje FOX-a.  

Zobacz też
Netflix udostępnia listę „10 najlepszych”, aby wyróżnić najpopularniejsze seriale i filmy

W pierwszym roku Disney+ otrzyma kolekcję zawierającą ponad 7500 odcinków seriali oraz 500 filmów. 

Disney+ – jakie produkcje na start?

Nie otrzymaliśmy jeszcze pełnego zestawienia, jednak już teraz potwierdzono kilka bardzo głośnych produkcji:

  • Klasyczne filmy animowane Disneya
  • Cały katalog Pixar
  • Kapitan Marvel
  • „Iron Man”
  • „Iron Man 3”
  • „Thor: The Dark World” 
  • Pierwsza i druga trylogia „Gwiezdnych wojen”
  • Seria „Piraci z Karaibów”
  • 30 sezonów „The Simpsons”
  • Ponad 5000 odcinków produkcji z Disney Channel (typu Hannah Montana).

Disney+ – a co z Polską?

Na trwającym trzy godziny wydarzeniu Disney skupił się wyłącznie na rynku amerykańskim. Firma nie potwierdziła uruchomienia usługi w Europie, jednak możemy mieć pewność, że to wyłącznie kwestia czasu – warto zaznaczyć, że korporacja oferuje także polską witrynę DisneyPlus, na której Polacy mogą zapisać się do newslettera.

Jaka jest twoja reakcja?
Angry
0
Funny
0
Love
0
Sad
0
Surprised
0

© 2020 TechCrunch.pl. All Rights Reserved.

Przewiń do góry