Teraz czytasz
TWS I200 – Tanie AirPods? Słuchawki bez wad?
Samsung POWERstick Jet™ – W akcji!
Samsung POWERstick Jet™ – Akcesoria
Recenzja Samsung Jet VS9000
Unboxing Samsung POWERstick Jet VS9000
Samsung Jet™️

TWS I200 – Tanie AirPods? Słuchawki bez wad?

+2
View Gallery

W ciągu ostatnich kilku miesięcy miałem okazję testować słuchawki I200 TWS. W dzisiejszej recenzji chciałbym podzielić się z wami opinią oraz przemyśleniami na temat owych słuchawek. Sama stylistyka słuchawek mocno wzorowana jest na popularnych AirPods’ach 2-giej generacji, nawiązując do nich identycznymi wymiarami, a kończąc na najdrobniejszych szczegółach. Przez bardzo mocne wzorownictwo produktem od Apple możemy określić je ich  klonem. Jedynym aspektem, który może sprawić, że zauważysz między nimi różnicę, jest brak podpisu i loga Apple z tyłu obudowy.

Ta dokładność została również przelana na materiał z którego zostały wykonane, dzięki wysokiej jakości plastikowi odnosimy wrażenie że używamy sprzętu z górnej półki. Z nowych funkcjonalności których nie znajdziemy u poprzedników TWS to:

  • Chip W1 który pozwala nam wywoływać okno pop-up tak jak ma to miejsce w oryginalnych słuchawkach Apple
  • Wydłużona żywotność na baterii wynosząca 4 godziny
  • Lepszy dźwięk
  • Realny status baterii każdej z słuchawek oraz etui
  • Wzorownictwo 1:1 w stosunku do AirPods’ów
  • Integracja z asystentką Siri którą możemy wywołać za pomocą gestu

 W zestawie razem z słuchawkami dostajemy również kabel lighting który pozwoli nam na naładowanie słuchawek oraz instrukcję obsługi, która objaśnia podstawowe funkcje.

I200 TWS Dane techniczne

Cechy Specyfikacja
Waga 100 gram
Bluetooth 5.0
Ładowanie bezprzewodowe Tak
Redukcja szumów Tak
Możliwość korzystania z jednej słuchawki Tak

Projekt

Konstrukcja nawiasów jest solidna i wytrzymała w przeciwieństwie do wersji budżetowych. Na przodzie znajduje się kontrolka ładowania, która wskazuje aktualny status naładowania baterii. W momencie kiedy proces ładowania nadal trwa, wówczas kolor diody zasygnalizuje nam to kolorem czerwonym, jeśli jest w pełni naładowana, wtedy dioda zapali się na zielono.

Ładowanie bezprzewodowe

Jedną z moich ulubionych zalet i200 TWS jest bezprzewodowe ładowanie. Dzięki tej funkcji, wystarczy że umieszczę etui z słuchawkami na ładowarce która wspiera standard Qi. Ładowanie bezprzewodowe przebiega trochę wolniej, lecz nie wpływa negatywnie na baterię. 

Wyskakujące okienko i True&Real Battery

Pop-up box robi dwie rzeczy. Po pierwsze, pomaga połączyć się z urządzeniem za pomocą technologii Bluetooth, a po drugie, umożliwia sprawdzanie procentowego stanu każdej z 3 baterii (2 słuchawek oraz etui). Dodatkowo wyskakujące okienko sprawia, że i200 jest produktem premium, zapewniając czysty i prosty interfejs który dodatkowo świetnie wygląda.

Gesty Tap Control

I200 posiada powierzchnię wrażliwą na dotyk, co pozwoli nam wykonać różne akcje:

  • 1 stuknięcie: play/pauza/odbieranie połączeń
  • 2 stuknięcia: na prawej słuchawce głośność jest zwiększana, na lewej obniżana
  • 3 stuknięcia: na prawej słuchawce przechodzimy do następnego utworu, na lewej wracamy do poprzedniej piosenki
  • Przytrzymanie 3 sekundowe: Aktywacja Google Assistant lub Siri 

Słuchawki 

Każda z słuchawek łączy się niezależnie z naszym telefonem przez bluetooth. Może się to wydawać nieistotne, ale jest to absolutnie niezbędne jeśli zależy nam na stabilnym połączeniu bez zakłóceń i jakości przesyłanego dźwięku. Czasami, gdy chodzi o słuchawki bezprzewodowe, połączenie zostaje utracone i nie wiesz, która słuchawka sprawia kłopoty. Gdy podłączasz je niezależnie, możesz mieć pewność, że każda z nich działa prawidłowo. Kolejną ważną funkcją jest odbieranie połączeń. Gdy odbierasz połączenia przez słuchawki, bezpiecznie jest mieć tylko jedno ucho zakryte, dzięki czemu jesteś świadomy otoczenia. Więc jeśli chcesz odebrać połączenie, możesz podłączyć jedną słuchawkę do telefonu i swobodnie mówić, trzymając drugą w pudełku!

Jakość dźwięku 

Jakość dźwięku urządzenia i200 jest znacznie lepsza niż jego poprzedników. Producent dopracował i poprawił bas, który poszedł do góry i jest go znacznie więcej. 

Zobacz też
​Microsoft przeprojektowuje ikony w Windows 10

Bateria & żywotność

Każda słuchawka posiada baterię o pojemności 35 mAh, podczas gdy pojemność etui wynosi 350 mAh, co gwarantuje nam prawie pełne uzupełnienie słuchawek 5 razy.

Bateria i200 TWS może być kłującym punktem dla kilku osób. Żywotność baterii utrzymuję się na poziomie 3,5-4 godzin przy ciągłym użytkowaniu. Jest to wynik zbliżony do innych słuchawek TWS. To jedyny aspekt, w którym i200 nie może być porównywalne z Airpods’ami, ponieważ AirPods’y trzymają na baterii znacznie dłużej. 

Cena

I200 TWS są jedynymi  z najlepszych urządzeń TWS na rynku, przede wszystkim ze względu na cenę. To super tani produkt z wieloma wspaniałymi funkcjami. Na dzień dzisiejszy ich cena utrzymuje się w granicy 110 zł. 

Słuchawki są w pełni zgodne z iOS, android oraz windows.

Pros

Wspaniała cena za funkcje, które posiada.

Solidna konstrukcja

Dobra jakość dźwięku

Ładowanie bezprzewodowe

Cons

Żywotność baterii wynosi około 3,5-4 godzin

Jaka jest twoja reakcja?
Angry
0
Funny
0
Love
3
Sad
0
Surprised
0

© 2020 TechCrunch.pl. All Rights Reserved.

Przewiń do góry