Teraz czytasz
iOS 13: 15 wskazówek, które pozwolą wydłużyć czas pracy baterii
Samsung POWERstick Jet™ – W akcji!
Samsung POWERstick Jet™ – Akcesoria
Recenzja Samsung Jet VS9000
Unboxing Samsung POWERstick Jet VS9000
Samsung Jet™️

iOS 13: 15 wskazówek, które pozwolą wydłużyć czas pracy baterii

Z każdą nową aktualizacją systemu operacyjnego pojawiają się skargi dotyczące żywotności baterii i szybszego zużycia baterii. iOS 13 nie jest wyjątkiem pod tym względem. Od czasu wydania iOS 13 widzieliśmy raporty o problemach z żywotnością baterii, które rosły i znikały wraz z różnymi aktualizacjami iOS 13.

Problemy z żywotnością baterii w iOS 13 spowodowane błędami nie mogą zostać rozwiązane, dopóki Apple nie dostarczy aktualizacji w celu zlikwidowania problemów. Istnieją kroki, które można podjąć, aby zmaksymalizować żywotność baterii i ograniczyć ukryte źródła, które mogą powodować nadmierny pobór energii.

1. Ogranicz, kiedy i jak często aplikacje mają dostęp do Twojej lokalizacji

Dobrym pomysłem jest sprawdzenie ustawień lokalizacji, aby ograniczyć jej dostęp ze względów prywatności. Jednak może to również korzystnie wpłynąć na żywotność baterii. Oto jak przejść do ustawień usług lokalizacyjnych:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Wybierz Prywatność.
 3. Stuknij Usługi lokalizacji.
 4. Przejrzyj listę i edytuj ustawienia

Masz cztery możliwe opcje ustawień lokalizacji dla każdej aplikacji dzięki niektórym aktualizacjom wprowadzonym w iOS 13, chociaż nie wszystkie cztery opcje będą zawsze dostępne dla każdej aplikacji, w zależności od tego, co robi. Możesz wybrać następujące opcje: „Nigdy”, „Zapytaj następnym razem”, „Podczas korzystania z aplikacji” i „Zawsze”.

2. Ogranicz aplikacje za pomocą Bluetooth

iOS 13 wprowadził funkcję, która informuje, kiedy aplikacje zażądały dostępu przez Bluetooth. Istnieje zaskakująca liczba aplikacji, które chcą korzystać z Bluetooth do takich celów, jak śledzenie lokalizacji za pomocą sygnałów nawigacyjnych Bluetooth lub skanowania urządzeń Chromecast.

Jest to dobra lista do sprawdzenia, aby upewnić się, że nie masz podstępnej aplikacji w tle łączącej się ze źródłami Bluetooth bez Twojej zgody, ponieważ może to rozładowywać baterię. Zezwolenie na dostęp Bluetooth do aplikacji, które potrzebują go dla akcesoriów obsługujących technologię Bluetooth, jest w porządku, ale pozostała część aplikacji jest dobrą okazjom aby je zmienić. Oto jak uzyskać dostęp do ustawień Bluetooth:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Stuknij Prywatność.
 3. Stuknij Bluetooth.

3. Włącz tryb niskiego zużycia energii

Tryb niskiego zużycia energii istnieje już od kilku lat i jest to najlepsze ustawienie, które można włączyć, jeśli martwisz się o żywotność baterii. Ogranicza aktywność w tle, np. Pobieranie zza kulis i szybciej obniża jasność ekranu po bezczynności.

 1. Otwórz ustawienia.
 2. Przewiń w dół i dotknij Bateria.
 3. Naciśnij przełącznik trybu niskiego zużycia energii.

Po włączeniu trybu niskiego zużycia energii ikona baterii u góry iPhone’a będzie żółta, co oznacza, że ​​jest on aktywny. Niektóre osoby lubią utrzymywać tryb niskiego zużycia energii przez cały czas, ale pamiętają, że należy go włączać regularnie, ponieważ wyłącza się automatycznie po naładowaniu iPhone’a.

4. Aktywuj tryb samolotowy w obszarach o niskim poziomie sygnału

Gdy znajdujesz się w obszarze, w którym nie ma zasięgu komórkowego lub sygnał jest słaby, iPhone wyczerpuje baterię, szukając sygnału i próbując się połączyć. Jeśli masz słaby zasięg sieci komórkowej, najlepiej włączyć tryb samolotowy, ponieważ prawdopodobnie i tak niewiele możesz zrobić przy niskim sygnale.

Tryb samolotowy zapobiegnie niekończącemu się poszukiwaniu sygnału przez iPhone, oszczędzając baterię, dopóki nie dotrzesz do miejsca z lepszym połączeniem.

5. Upewnij się, że bateria jest zdrowa

Zużycie baterii może wynikać ze starej baterii, która nie działa już w optymalnym stanie. Możesz sprawdzić stan swojej baterii, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Przewiń w dół i dotknij Bateria.
 3. Stuknij w Stan baterii.

W sekcji „Kondycja baterii” znajduje się lista „Maksymalna pojemność”, która jest miarą pojemności baterii w stosunku do czasu, gdy była nowa.

Jeśli pojemność jest mniejsza niż 80 procent, warto poszukać wymiany baterii. Apple wymieni baterię o pojemności poniżej 80 procent w ramach rocznego planu gwarancji lub w ramach AppleCare + za darmo.

W przeciwnym razie wymiana baterii będzie kosztować od 49 do 69 USD, w zależności od posiadanego iPhone’a.

Aby mieć pewność, że bateria Twojego iPhone’a będzie dłużej zdrowa, możesz włączyć zoptymalizowane ładowanie baterii w sekcji Kondycja baterii w aplikacji Ustawienia. Zoptymalizowane ładowania baterii pozwala iPhone’owi poznać harmonogram ładowania, dzięki czemu może poczekać, aż będzie trzeba go naładować powyżej 80 procent.

Na przykład, jeśli umieścisz telefon w ładowarce w nocy, ustawienie zoptymalizowanego ładowania baterii może utrzymać iPhone’a przy 80-procentowym naładowaniu, doładowując go do pełna dopiero w okresie czasu w którym się budzisz, aby zmniejszyć starzenie się baterii.

6. Zarządzaj aplikacjami, które rozładowują baterię

IPhone informuje, które aplikacje zużywają najwięcej baterii, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nic potajemnie nie rozładuje baterii bez twojej wiedzy. Możesz sprawdzić statystyki zużycia baterii, otwierając aplikację Ustawienia i dotykając sekcji Bateria.

Dostępne są tu wykresy, które pokazują poziom naładowania baterii w ciągu ostatnich 24 godzin lub ostatnich 10 dni, a także aplikacje, które wykorzystały najwięcej czasu pracy baterii. Jeśli jest jakaś aplikacja, której nie potrzebujesz, która wyczerpuje nadmierną ilość baterii, możesz ją usunąć.

7. Ogranicz aktywność w tle

Aplikacje, zarówno własne, jak i zewnętrzne, używają funkcji odświeżania aplikacji w tle do aktualizacji, nawet jeśli nie są otwarte, aby wykonywać takie czynności, jak ładowanie wiadomości e-mail i pobieranie aktualizacji, dzięki czemu są gotowe do użycia przez cały czas.

Odświeżanie aplikacji w tle może mieć wpływ na żywotność baterii, więc jej wyłączenie może wydłużyć czas pracy baterii. Możesz wyłączyć odświeżanie aplikacji w tle lub wybrać, które aplikacje będą odświeżane w tle.

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Wybierz Ogólne.
 3. Wybierz Odświeżanie aplikacji w tle.

W tym miejscu możesz ponownie dotknąć opcji Odświeżanie aplikacji w tle, aby całkowicie wyłączyć Odświeżanie aplikacji w tle lub włączyć ją tylko po podłączeniu do Wi-Fi, która nie wyczerpuje baterii tak bardzo, jak pobieranie przez sieć komórkową.

Możesz także włączyć Odświeżanie aplikacji w tle tylko dla najczęściej używanych aplikacji, dotykając przełącznika obok każdej aplikacji na liście.

8. Dostosuj ustawienia pobierania poczty

Oprócz wyłączenia odświeżania w tle, dostosowanie czasu i częstotliwości sprawdzania przez aplikację Mail nowych wiadomości e-mail może oszczędzić trochę czasu pracy baterii.

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Wybierz hasło i konta.
 3. Stuknij „Pobierz nowe dane” u dołu.

W tym miejscu możesz wyłączyć Push (powiadomienia które informują Cię, kiedy dostępna jest nowa wiadomość e-mail) i dostosować ustawienia pobierania dla poszczególnych kont, które nie obsługują Push (jak konta Gmail).

Możesz wybrać następujące ustawienia: „automatycznie”, „ręcznie”, „co godzinę”, „co 30 minut” i „co 15 minut”.

9. Ogranicz powiadomienia

Zmniejszenie liczby powiadomień wysyłanych przez aplikacje to dobry sposób na oszczędność baterii. Jeśli masz aplikacje zalewające Cię powiadomieniami, rozładowują one baterię za każdym razem, gdy ekran się zaświeci i telefon nawiąże połączenie, a nadmiar powiadomień jest po prostu denerwujący.

Dostosuj ustawienia powiadomień w aplikacji Ustawienia, postępując zgodnie z tymi instrukcjami:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Stuknij Powiadomienia.
 3. Przejrzyj każdą aplikację i określ, czy aplikacja może wysyłać Ci powiadomienia, dotykając przełącznika.

10. Wyłącz automatyczne pobieranie i aktualizacje aplikacji

Jeśli często masz niski poziom naładowania baterii, możesz nie chcieć, aby iPhone robił rzeczy, których nie inicjujesz jawnie, takie jak automatyczne pobieranie aplikacji pobranych na inne urządzenia oraz pobieranie oprogramowania i aktualizacji aplikacji.

Zobacz też
Amazon w Polsce już w tym roku? Poczta Polska ma dostarczać zakupy

Apple ma funkcję zaprojektowaną do synchronizowania aplikacji między wszystkimi urządzeniami, pobierając aplikacje, które zostały pobrane na jedno urządzenie na inne urządzenia. Jeśli na przykład pobierzesz aplikację na iPada, funkcja Automatyczne pobieranie również pobierze aplikację na iPhone’a.

Jeśli jest to funkcja, którą chcesz, pozostaw tę opcję włączoną, ale jeśli nie jest, możesz ją wyłączyć, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe.
 3. Stuknij w iTunes i App Store.
 4. Wyłącz muzykę, aplikacje oraz książki i książki audio.

Jeśli nie chcesz również, aby aplikacje aktualizowały się same, wyłącz również Aktualizacje aplikacji. Pozostawienie tej opcji umożliwia automatyczną aktualizację aplikacji iPhone’a po wydaniu nowych aktualizacji w App Store.

W razie potrzeby możesz również wyłączyć automatyczne aktualizacje iOS, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Kliknij Ogólne.
 3. Następnie Aktualizacja oprogramowania.
 4. Stuknij Aktualizacje automatyczne.
 5. Naciśnij przełącznik, aby wyłączyć aktualizacje.

11. Aktywuj tryb ciemny

Apple w iOS 13 wdrożyło długo oczekiwaną funkcję trybu ciemnego, która jest dostępna w całym systemie operacyjnym, w tym wbudowanych aplikacjach Apple i aplikacjach innych firm, ponieważ większość z nich ma zaimplementowane wsparcie.

Na urządzeniach z wyświetlaczem OLED, takich jak iPhone X, XS, XS Max, 11 Pro i 11 Pro Max, tryb ciemny może zaoszczędzić trochę czasu pracy baterii, więc warto go włączyć. Oto jak:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Wybierz Wyświetlanie i jasność.
 3. Wybierz opcję „Ciemny”.

Jeśli naciśniesz przełącznik „Automatyczny”, tryb ciemny włącza się lub wyłącza wraz z zachodem i wschodem słońca każdego dnia, umożliwiając przełączanie między trybem ciemnym i jasnym.

Tryb ciemny można również włączać za pośrednictwem Centrum sterowania, co jest wygodnym sposobem aktywacji go, jeśli urządzenie nie jest w trybie automatycznym.

12. Zmniejsz jasność urządzenia

Jeśli znajdujesz się w jasnym pomieszczeniu lub w bezpośrednim słońcu, prawdopodobnie trudno nie zwiększyć jasności ekranu. Lecz jeśli nie potrzebujesz super jasnego wyświetlacza, przyciemnienie go może zwiększyć żywotność baterii.

Jasność można łatwo kontrolować za pomocą Centrum sterowania na iPhonie. Dobrym pomysłem również jest wyłączenie ustawienia automatycznej jasności, zyskując dzięki temu pewność że ekran nie jest zbyt jasny. Ale może być konieczna ręczna regulacja w jaśniejszych pokojach i na słońcu.

13. Upewnij się, że wszystko jest aktualne

Jeśli używasz systemu iOS 13, upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję systemu. Apple wprowadza regularnie ulepszenia i udoskonalenia systemu operacyjnego od czasu jego wydania. Oto jak sprawdzić:

 1. Otwórz ustawienia.
 2. Kliknij Ogólne.
 3. Następnie Aktualizacja oprogramowania.

14. Nie zamykaj aplikacji

Wiele przewodników dotyczących żywotności baterii sugeruje ręczne zamykanie aplikacji. Mając na celu ograniczenie ich działania w tle, lecz nie oszczędza to czasu pracy baterii a wręcz daje odwrotny skutek.

Jaka jest twoja reakcja?
Angry
0
Funny
0
Love
0
Sad
0
Surprised
0

© 2020 TechCrunch.pl. All Rights Reserved.

Przewiń do góry