Teraz czytasz
Amazon w Polsce już w tym roku? Poczta Polska ma dostarczać zakupy
Samsung POWERstick Jet™ – W akcji!
Samsung POWERstick Jet™ – Akcesoria
Recenzja Samsung Jet VS9000
Unboxing Samsung POWERstick Jet VS9000
Samsung Jet™️

Amazon w Polsce już w tym roku? Poczta Polska ma dostarczać zakupy

To zdecydowanie jeden z ważniejszych newsów w branży e-commerce i fintech w tym roku. Okazuje się, że gigant handlowy – Amazon zamierza otworzyć jeszcze w tym roku swój elektroniczny serwis w Polsce. 

Takie rewelacje możemy wyczytać w artykule Piotra Mączyńskiego oraz Adriany RozwadowskiejMa to być kolejny element planu ekspansji Amazona w Europie. Nieoficjalnie właściciel serwisu ma prowadzić rozmowy z Pocztą Polską, która miałaby obsługiwać dystrybucję towarów w naszym kraju, ale nie tylko. Jednym z wątków sprawy jest również Ukraina, która także mogłaby uzyskać dostęp do platformy e-commerce dzięki wsparciu Poczty Polskiej. 

Dzięki wejściu na Polski rynek, Amazon stałby się niezwykle mocnym graczem, gdzie obecnie rządzi Allegro, również za sprawą swoich produktów – usług takich jak Smart! pozwalający na darmowe dostawy. Prawdopodobnie zainicjowałoby to ostrą konkurencję między oboma podmiotami – na czym najprawdopodobniej zyskaliby konsumenci. 

Zobacz też
Facebook wprowadza Awatary na wzór Bitmoji i Memoji

Na ruch Amazonu czeka naprawdę wiele osób, które do tej pory musiały korzystać z niemieckiej wersji serwisu (Amazon.de). Jest to obecnie jedyna opcja, jeżeli chodzi o możliwość zakupów w Amazonie przez Polaków. Ekspansja giganta to prawdopodobnie również efekt rozrastającej się w naszym kraju sieci dystrybucyjnej: dzięki rozbudowanej infrastrukturze, Amazon jest zwyczajnie gotowy na konkurencję z rodzimymi graczami. 

Jaka jest twoja reakcja?
Angry
0
Funny
0
Love
0
Sad
0
Surprised
0

© 2020 TechCrunch.pl. All Rights Reserved.

Przewiń do góry