Teraz czytasz
Przecieki i oczekiwania względem nadchodzącego iOS 14
Samsung POWERstick Jet™ – W akcji!
Samsung POWERstick Jet™ – Akcesoria
Recenzja Samsung Jet VS9000
Unboxing Samsung POWERstick Jet VS9000
Samsung Jet™️

Przecieki i oczekiwania względem nadchodzącego iOS 14

Apple już pracuje nad kolejną aktualizacją systemów operacyjnych iOS i iPadOS, które będą działać na urządzeniach iPhone, iPad i iPod touch.

Pozostał już miesiąc do wydania iOS 14 dla developerów, lecz wyciekła wczesna wersja testowa oprogramowania, dając nam pewne wyobrażenie o tym, czego możemy się spodziewać po aktualizacji. 

Mówi się, że Apple koncentruje się na wydajności i jakości iOS 14 z powodu licznych błędów w iOS 13, ale mimo tego najprawdopodobniej zobaczymy kilka ciekawych nowości.

Nowe aplikacje oraz ulepszenia obecnych

Apple pracuje nad aplikacją do ćwiczeń na iPhone’a, Apple Watch i Apple TV, która pozwoli użytkownikom pobierać filmy związane z fitnessem, które przeprowadzą ich przez różne treningi.

Zegarek Apple Watch będzie używany do śledzenia postępów za pomocą procedur treningowych, które będą wyświetlane na iPhone, iPadzie lub Apple TV. Będzie wiele różnych rodzajów ćwiczeń, w tym bieg w pomieszczeniu, jazda na rowerze, wioślarstwo, rozciąganie, trening podstawowy, trening siłowy, spacery na świeżym powietrzu, taniec i joga.

Nowe funkcje wiadomości

Apple testuje szereg nowych funkcji dla iMessage, a nowe funkcje mogą być zawarte w aktualizacji iOS 14.

Nowy system oznaczeń podobny do Slacka, który pozwoli użytkownikom oznaczać kontakty nazwą, np. @Eric. 

Apple pracuje również nad funkcją, która wycofałaby iMessages po ich wysłaniu, z wycofaniem widocznym dla obu stron.

Wskaźniki pisania na czatach grupowych, abyś mógł zobaczyć, kto pisze na czacie wieloosobowym, Apple może dodać dodatkowo obsługę polecenia /me, która jest obecnie ograniczona tylko do komputerów Mac.

Nowa aplikacja rzeczywistości rozszerzonej

Wygląda na to, że Apple planuje wprowadzić nową aplikację rzeczywistości rozszerzonej w systemie iOS 14 o nazwie kodowej Gobi. Mówi się, że aplikacja pozwala użytkownikom „uzyskać więcej informacji o otaczającym ich świecie” za pośrednictwem AR.

Aplikacja może zawierać integracje ze sklepami Apple i Starbucks, co sugeruje, że użytkownicy mogą zrobić coś takiego jak przytrzymanie iPhone’a w Apple Store, aby wyświetlić informacje o produktach. Doświadczenia AR byłyby uruchamiane za pomocą znaczników kodu QR w okolicy, i istnieje możliwość, że iBeacons lub nadchodzące AirTagi Apple’a będą działać jako wyzwalacze.

Ustawianie aplikacji innych firm jako domyślnych

Począwszy od iOS 14, Apple może zezwolić użytkownikom iPhone’a i iPada na ustawienie domyślnych aplikacji poczty, przeglądarki i muzyki innych firm niż własnych aplikacji Apple.

Zobacz też
PlayStation Plus vs. Xbox Gold – Luty 2020

Zmiana pozwoli na ustawienie aplikacji takich jak Google Chrome i Gmail jako domyślnych aplikacji na urządzeniach z iOS, więc stuknięcie linku lub adresu e-mail nie spowoduje otwarcia własnych aplikacji Apple. Zmiana pozwoliłaby także aplikacjom muzycznym używanym z HomePod współpracować z Siri, co obecnie ogranicza się do Apple Music.

Śledzenie snu – aplikacja Zdrowie

Podobno funkcja śledzenia snu dla Apple Watch nowej generacji zostanie zintegrowana z aplikacją Health na iPhonie, w której użytkownicy będą mogli ustawić spersonalizowany cel snu. Aplikacja Health będzie także zawierać zalecenia dotyczące poprawy snu.

Kluczyk samochodowy

Wskazówki dotyczące nowego API „CarKey” zostały znalezione w iOS 13.4, co pozwoliłoby używać „iPhone” do blokowania, odblokowywania i uruchamiania samochodu wyposażonego w funkcje NFC. Funkcje udostępniania będą również dostępne w celu przypisywania kluczy znajomym i członkom rodziny za pośrednictwem aplikacji Wiadomości.

CarKey, który może pojawić się jako funkcja iOS 14, pozwoli właścicielom iPhone’a korzystać z ich urządzeń zamiast fizycznego klucza samochodowego. BMW może być jednym z pierwszych partnerów opartych na kodzie i obrazach znalezionych w iOS 14.

Pakiety tapet firm trzecich

Apple może planować wprowadzić obsługę pakietów tapet innych firm w iOS 14, co pozwoliłoby programistom tworzyć opcje tapet dla iPhone’a, które można zainstalować za pośrednictwem sekcji Tapeta aplikacji Ustawienia.

Co sami sądzicie o powyższych funkcjach? Macie jakieś własne oczekiwania względem iOS 14?

Jaka jest twoja reakcja?
Angry
0
Funny
0
Love
0
Sad
0
Surprised
1

© 2020 TechCrunch.pl. All Rights Reserved.

Przewiń do góry