Teraz czytasz
Bon turystyczny na wakacje w Polsce. Na 1000 zł liczyć mogą tylko etatowcy
Samsung POWERstick Jet™ – W akcji!
Samsung POWERstick Jet™ – Akcesoria
Recenzja Samsung Jet VS9000
Unboxing Samsung POWERstick Jet VS9000
Samsung Jet™️

Bon turystyczny na wakacje w Polsce. Na 1000 zł liczyć mogą tylko etatowcy

1000 zł na wakacje. Rząd, w ramach wsparcia dla branży turystycznej, chce wprowadzić bon turystyczny, który pracownicy będą mogli wykorzystać na urlop w kraju. Dostaną go jednak tylko osoby zatrudnione na umowie o pracę. Na innych nie starczyło pieniędzy.

Ministerstwo Rozwoju przygotowało projekt mający wesprzeć polską branżę turystyczną. Wprowadza on tzw. bon turystyczny o wartości 1000 zł, który pracownicy będą mogli wykorzystać na wakacje w Polsce.

Pieniądze będzie można wydać na usługi noclegowe, jak również touroperatorów, tak aby włączyć w ofertę muzea, galerie czy przewodników. W ten sposób beneficjentami mieliby być wszyscy, którzy oferują atrakcje turystyczne.

W tym roku bon w większości sfinansuje budżet państwa, który bierze na siebie 90%. kosztów. Oznacza to, że pracodawcy zapłacą 100 zł, a państwo dołoży 900 zł.

Zobacz też
Latasz dronem? Koniecznie wybierz się w te miejsca!

Projekt ustawy o bonie wakacyjnym przedstawimy 13 maja. Mam nadzieję, że zostanie uchwalony przez parlament w ciągu najbliższych dwóch tygodni i wszyscy Polacy będą mogli korzystać z bonów już w te wakacje – mówi nam Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju odpowiedzialny za turystykę.

Podkreśla, że resort skupił się na tym, by system był bardzo prosty i korzystny zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Ci ostatni będą mogli sobie wpisać swoją część bonu w koszty firmy, bon będzie całkowicie zwolniony z jakichkolwiek danin publicznych, czyli podatków i składek na ZUS. Najpewniej pieniądze trafią do rąk pracowników w postaci kart przedpłaconych, którymi będzie można regulować rachunki za usługi. Operatorem programu ma być Polska Organizacja Turystyczna.

Jaka jest twoja reakcja?
Angry
2
Funny
1
Love
2
Sad
1
Surprised
0

© 2020 TechCrunch.pl. All Rights Reserved.

Przewiń do góry