Teraz czytasz
Apple planuje wkrótce przywrócić pracowników do biur korporacyjnych
Samsung POWERstick Jet™ – W akcji!
Samsung POWERstick Jet™ – Akcesoria
Recenzja Samsung Jet VS9000
Unboxing Samsung POWERstick Jet VS9000
Samsung Jet™️

Apple planuje wkrótce przywrócić pracowników do biur korporacyjnych

Apple planuje rozpocząć przywracanie pracowników do swoich biur korporacyjnych na całym świecie w najbliższym czasie, pomimo faktu, że wiele innych firm technologicznych wdraża zasady dotyczące pracy w domu co najmniej do końca 2020 r.

Apple planuje sprowadzać pracowników do swoich biur etapami w ciągu kilku miesięcy. Pierwsza faza, która obejmuje pracowników niezdolnych do pracy na odległość lub stojących w obliczu wyzwań związanych z pracą w domu, rozpoczęła się już w niektórych regionach. Ta faza obejmie główne biura na przełomie maja i czerwca.

Drugi etap, który rozpocznie się w lipcu, spowoduje, że jeszcze więcej pracowników powróci do globalnych biur Apple, choć plany Apple dotyczące powrotu pracowników do pracy są płynne i mogą ulec zmianie w zależności od lokalnych zaleceń na pobyt w domu.

Od tego tygodnia menedżerowie Apple zaczynają informować pracowników, czy są w pierwszej fazie, czy w późniejszym etapie procesu. W pierwszej fazie pracownicy zostaną poproszeni o regularną pracę w biurze lub tylko przez określony czas w zależności od pełnionej roli.

Niektórzy z pierwszych pracowników, którzy powrócą do pracy w kampusach Apple Valley w Dolinie Krzemowej, mogą obejmować tych, którzy koncentrują się na rozwoju sprzętu. Według Bloomberga niektóre przyszłe inicjatywy sprzętowe, takie jak wirtualna rzeczywistość i rozszerzone zestawy słuchawkowe, zostały wycofane w ostatnich miesiącach z powodu ograniczenia do pracy w domu.

Amazon planuje zezwolić pracownikom biurowym na pracę z domu do początku października, podczas gdy CEO Twittera, Jack Dorsey, powiedział dziś, że niektórzy pracownicy Twittera mogą pracować na stałe z domu, jeśli zechcą.

Zobacz też
Spotify uruchamia grupowe słuchanie muzyki.

Niektórzy pracownicy Apple pracowali w biurach Apple w czasie pandemii, aby utrzymać operacje o znaczeniu krytycznym, w tym osoby zarządzające centrami danych, wdrażające oprogramowanie i testujące sprzęt. Gdy pracownicy wrócą do pracy, Apple wprowadzi kontrolę temperatury, noszenie maseczek oraz dystans społeczny.

Oprócz planowania powrotu pracowników do pracy w firmie, Apple zaczęło otwierać niektóre ze swoich sklepów Apple. W Stanach Zjednoczonych sklepy detaliczne w Południowej Karolinie, Alabamie, Alasce i Idaho ponownie otwierzą się w tym tygodniu, a wszystkie sklepy w Australii, Austrii, Szwajcarii, Niemczech i Korei Południowej zostały już ponownie otwarte.

Jaka jest twoja reakcja?
Angry
0
Funny
0
Love
0
Sad
0
Surprised
0

© 2020 TechCrunch.pl. All Rights Reserved.

Przewiń do góry