Teraz czytasz
Facebook wprowadza Awatary na wzór Bitmoji i Memoji
Samsung POWERstick Jet™ – W akcji!
Samsung POWERstick Jet™ – Akcesoria
Recenzja Samsung Jet VS9000
Unboxing Samsung POWERstick Jet VS9000
Samsung Jet™️

Facebook wprowadza Awatary na wzór Bitmoji i Memoji

Personalizowane Awatary, mające obrazować nasze osoby, które wyrażają różne emocje, są dość popularne w różnych aplikacjach. W Snapchacie od dawna możemy korzystać z Bitmoji, a Apple zachęca do korzystania z Memoji w swoim iMessage. Do tej grupy dołączył właśnie Facebook, ze swoimi Awatarami.

Mimo pandemii koronawirusa Facebook nie próżnuje. Przedwczoraj pisaliśmy o tym, że firma Marka Zuckerberga za 400 milionów dolarów kupiła platformę Giphy, a dziś przyszła pora na przedstawienie najnowszej funkcji Facebooka – Awatarów.

O funkcji Awatarów w najpopularniejszym portalu społecznościowym na świecie usłyszeliśmy po raz pierwszy w czerwcu zeszłego roku. Właśnie wtedy Facebook testował nowe rozwiązanie w Australii. Już wtedy docierały do nas informacje, że jeżeli Awatary pojawią się globalnie, to nie mamy co na nie liczyć przed 2020 rokiem.

Przewidywania co do czasu wprowadzenia nowej funkcji spełniły się. Od kilku dni obserwować mogliśmy wprowadzanie Awatarów w różnych krajach. Wreszcie przyszedł czas na Polskę. Wprawdzie jedynie z aplikacji mobilnej, ale możemy już stworzyć swoją własną podobiznę i użyć jej w formie stickerów w komentarzach i relacjach.

Zobacz też
Przecieki i oczekiwania względem nadchodzącego iOS 14

Funkcję ukryto dość dobrze. Znaleźć ją możemy w aplikacji mobilnej, po wejściu w menu i rozwinięciu sekcji “Wyświetl więcej”. Przy pierwszym uruchomieniu funkcji trafiamy do kreatora postaci, gdzie wybieramy odcień skóry, włosy, kształt twarzy i jej znaki szczególne, kształt i kolor oczu, a także makijaż, kształt brwi, nosa czy ust. Wybrać możemy także okulary, zarost, nakrycie głowy czy ubiór i figurę. Możliwości konfiguracji jest naprawdę sporo. Niestety w dobie poprawności politycznej nie zdecydowano się na możliwość wyboru płci, więc konfigurując swoją postać, musimy przebijać się przez dziesiątki koków, loków czy sukienek. Wygodnym gadżetem jest natomiast “lusterko”, które możemy sobie włączyć, by lepiej dopasować awatara do swojego wyglądu.

Awatary Facebooka mają więcej możliwości edycji postaci, głównie dzięki opcji ubrania awatara, niż applowskie Memoji, jednak to z mojego awatara w iMessage jestem bardziej zadowolony. A Wy jak oceniacie nową propozycję Facebooka, poza tym, że firma znów jest sporo spóźniona? Będziecie korzystać z Awatarów?

Jaka jest twoja reakcja?
Angry
0
Funny
0
Love
1
Sad
0
Surprised
0

© 2020 TechCrunch.pl. All Rights Reserved.

Przewiń do góry