Korzystając z urokliwej pogody nadchodzącego lata każdy posiadacz drona chciałby dobrze wylatać ten czas. Słoneczne wybrzeża lazurowych mórz, piaszczyste Sahary czy zielone tropiki to miejsca które pod tym katem dają wiele możliwości. Okazuje się że wcale nie musimy wybierać się w daleka podróż aby poczuć się jak w egzotykach! Korzystając z okazji [bon turystyczny] wybierzmy się w wojaże po Polsce, tworząc przy tym materiał jak z podróży dookoła świata!
______________________________________________________
Osadnik Gajówka i jezioro Turkusowe – Wielkopolskie
Przybierający bajeczne kolory zbiornik wodny to tak naprawdę pozbawiony życia osadnik popiołów z niedziałającej już elektrowni „Adamów”. Miejsce cieszy się duża popularnością wśród okolicznych mieszkańców, przez co mimo swego przemysłowego charakteru stało się miejscem spacerów, a nawet pikników. Należy pamiętać o tym że kąpiel w osadniku jest surowo zabroniona, gdyż mogłaby nam bardzo zaszkodzić. Na uwagę zasługuje ciekawie formujące się wybrzeże czy też wysepki z popiołu.
Kamieniołom w Piechcinie – Kujawsko-Pomorskie
Odkrywkowa Kopalnia Wapienia Piechcin wraz ze znajdującym się w pobliżu jeziorkiem, otoczonym kamieniołomami wygląda niesamowicie! W XIX wieku odkryte zostało tutaj złoże kamienia wapiennego pochodzenia jurajskiego. Skały wapienne są tu bardzo czyste i stanowią surowiec do produkcji wapna i cementu. Jeziorko pośród skał jest miejscem dawnego wyrobiska kopalni, przez co jest też miejscami głębokie do 100 m i nabrało turkusowej barwy. Chcac zanurkować, bo pobliska baza nurków daje taka możliwość, możemy trafić na zatopione wraki Fiatów 126p czy też kopalnianych urządzeń
Słowiński Park Narodowy – Pomorskie
Został utworzony aby utrzymać w niezmienionym stanie system jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk, nadmorskich borów, i lasów, a przede wszystkim wydmowego pasa mierzei z unikatowymi w Europie wydmami ruchomymi. O randze i wartości przyrodniczej świadczy fakt umieszczenia go w międzynarodowej sieci obszarów chronionych takich jak: HELCOMBSPA czy UNESCO. Obszar Parku rozpościera się między Rowami, a Łebą.
Rezerwat Przyrody „Kadzielnia” – Świętokrzyskie
Kadzielnia to miejsce dawnego kamieniołomu wapienia.. Spotkać tu można wapienie rafowe czy skamieniałości dawnych stworzeń. Natrafimy tutaj na duża ilość jaskiń. Najwyższa część Kadzielni, zwana Skałką Geologów, uznana została za rezerwat przyrody. Kadzielnia jest ulubionym miejscem spacerów mieszkańców Kielc i cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Dno wyrobiska przez wiele lat wypełni wonne było woda, dodająca uroku temu miejscu. Kolor wody sprawił, że jezioro otrzymało miano Szmaragdowego. Po utworzeniu się leja depresyjnego woda na wiele lat zanikła, ale ostatnio znów wypełnia dno dawnego kamienołomu. Kadzielnia to także świetny punkt widokowy na okolicę.
Kopalnia Melafiru w Rybnicy Leśnej – Woj. Dolnośląskie
Kopalnia Melafiru „Rybnica Leśna” położona jest w Górach Suchych na Dolnym Śląsku. Wydobycie prowadzi się tutaj już od ponad 100 lat. Melafir to nic innego jak zastygła miliony lat temu lawa wulkanów, która współcześnie – jako surowiec – jest nieoceniona w budownictwie, szczególnie kolejowym i drogowym. Po torach wysypanych melafirem z Rybnicy Leśnej jeżdżą m.in. pociągi Pendolino. Położenie kamieniołomu pośród górskiego krajobrazu stwarza niepowtarzalna scenerie.
Akwedukt w Stańczykach – warmińsko-mazurskie
Dwa nieczynne mosty kolejowe, bo tym były te budowle, należą do najwyższych tego typu obiektów w Polsce. Są to elementem nieczynnej infrastruktury linii kolejowej łączącej Gołdap z Żytkiejami. .Obie budowle są względem siebie równoległe, a architektura wyglądem przypomina rzymskie akwedukty w Pont-du-Gard. Na trasie kursowały głównie pociągi towarowe przewożące drewno z okolicznych lasów, a w latach 40. XX wieku również kamienie m.in. do budowy kwatery Hitlera Wilczy Szaniec w Gierłoży.
Zalew „Zakrzówek”
Zbiornik wodny w Krakowie, który powstał po zalaniu starego kamieniołomu wapienia. Składa się z dwóch zbiorników, połączonych przesmykiem. Brzegi zalewu stanowią jedno z ulubionych miejsc wypoczynku krakowian, jednak kąpiel w zalewie jest zabroniona z powodu ryzyka utonięć, natomiast chętnie uprawiane jest tutaj nurkowanie.
Pola Rzepaku Orchowo
Jadac droga nr 262 między Izdebnem, a Kwieciszewem nie sposób nie dostrzec rozposcierajacych się żółtych pól rzepaku. Rzepak jest rośliną wymagającą dobrej jakości gleb i stosunkowo dużej wilgotności, dlatego też głównymi rejonami uprawy rzepaku w Polsce sa min. właśnie Kujawy. W tym roku kwitnienie rzepaku rozpoczęło się w połowie kwietnia, dając tym samym możliwość ciekawych sesji fotograficznych. Kwitnące pola rzepaku widziane z lotu ptaka robią niezwykłe wrażenie.
Zamek w Łapalicach
Historia pomysłu budowy zamku rozpoczyna się w latach 80., a sama jego budowa, przez właściciela gdańskiego rzeźbiarza i producenta mebli, w 1994 roku. O budowie i przeznaczeniu zamku krąży wiele plotek. te najczęściej słyszane dotycza ośrodka dygnitarzy PRL czy domu zakonników. Niestety inwestor popadł w zawirowania amidnistracyjno-prawne i budowli do dziś nie ukończył. Mimo iż zamek nie został ukończony to zachwyca. Zaobserwować tutaj można fascynację symbolika, min. poprzez : 12 wież czy 365 okien. Zamek docelowo miał posiadać cztery wielkie skrzydła, poteżna sale balowa, basen czy fontannę. Jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów z całego kraju, gdyż jest jedyna tergo rodzaju budowla w Polsce.